CORICAMO.PL - Testujemy wzory BN - finał

 Witajcie!

Nasze bombki z zestawów Coricamo już gotowe! 

Wg nas są piękne, kolorowe i co najważniejsze wyszyte przez nas z miłością do haftu.

Zapraszamy do oglądania i czytania co każda z nas chciałaby Wam powiedzieć o testowanym przez siebie zestawie.Bombka z białą arabeską
Indeks: ZU 10639
Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 15 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. 
Wymiary w krzyżykach: 260x130
Ilość kolorów: 2

Zestaw zawiera wszsykie elementy potrzebne do wykonania bombki. Jedyną rzeczą jaką trzeba nabyć to coś do mocowania haftu do kuli styropianowej - klej lub szpilki. Wzór przejrzysty, wymagający skupienia.  Wyszywałam 2 nitkami muliny, nie trzema, jak jest zalecane w instrukcji, ponieważ lubię bardziej delikatny efekt. Nici zostało dużo na kolejną bombkę. Wyszwa się przyjemnie, szybko przybywa. Haft upięłam na szpilkach - wymagało to trochę cierpliwości, ale efekt końcowy wszsytko wynagradza. Jeśli ktoś nie robił jeszcze takiej bombki, a chciałby się z nią zmierzyć to kanwę/aidę należy lekko zwilżyć, aby ją bardziej dopasować do krągłości kuli.
Bombka z mostkiem
 ZU 10291
Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 12 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. 
Wymiary w krzyżykach: 50x100
Ilość kolorów: 5

Mój wzór dobrze rozpisany, świetnie się go haftowało, nici zostało w nadmiarze. Haftowało się w miarę sprawnie i szybko. Brakuje mi tu szerszej instrukcji, jak składać w całość, bo to nie lada wyzwanie. Zmieniłam kolor wstążeczki na ciut delikatniejszy, wydawało mi się, że ten w komplecie był zbyt mocny, ale może to moje osobiste odczucie ;)

Bombka z Mikołajem
 ZU 10641Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 15 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. Wymiary w krzyżykach: 308x154. Ilość kolorów: 22

Bombka wymagająca, z ciekawym, pięknym wzorem. Dla osób, które lubią duże, trudniejsze wzory. Kolory przyjemne dla oka, zarówno w Mikołaju, jak i w choince. Kolor kanwy pięknie kontrastuje z żywymi kolorami, zwłaszcza przy Mikołaju, ale jest trudna przy wyszywaniu ze względu na ciemny kolor, potrzeba dużo precyzji i najlepiej światła dziennego.Bombka z ptaszkiem 
 ZU 10290 Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 12 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. Wymiary w krzyżykach: 50x100
Ilość kolorów: 13

Wzór bardzo ładny i nietrudny do wyszycia. Ciekawie dobrana kolorystyka. Kontury podkreśliły urok ptaszka i całego haftu. Ilość muliny załączona do wzoru jest wystarczająca. Poza starannym upinaniem na kuli nie miałam żadnych trudności w wykonaniu tej pracy. Aby uzyskać bardziej zimowy efekt bombki zamieniłam wstążeczkę czerwoną na białą. Ten wzór doskonale też sprawdziłby się w półpełnym np. medalionie lub jako mały obrazek w ciekawych ramkach. Dziękuję za umożliwienie wyszycia tego wzoru i przekazane materiały.Bombka z miastem
 ZU 10288
Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 12 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. 
Wymiary w krzyżykach: 50x100
Ilość kolorów: 8

Zestaw bardzo przyjemny w wykonaniu. Przejrzysty i czytelny schemat, ułatwiał pracę. Sporym wyzwaniem jest kolor kanwy, wymaga sprawnych oczu i światła dziennego. Po wyszyciu całości została spora ilość muliny do wykorzystania. Stworzona bombka stanowi piękną, świąteczną dekorację.
Bombka z chatkami
 ZU 10287
Zestaw do haftu zawiera: 1 kulę styropianową o średnicy 12 cm, kanwę typu Aida (100% bawełna) o gęstości 54 oczka/10cm (14ct), tasiemkę, mulinę, igłę oraz kolorowy wzór graficzny. 
Wymiary w krzyżykach: 50x100
Ilość kolorów: 4

Wzór jest niezwykle wdzięczny i na tyle prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Schemat czytelny i dobrze rozpisany. Dodatkowym atutem jest bardzo ładny kolor kanwy, który sprawia, że bombka prezentuje się elegancko. Ponadto zestaw zawiera taką ilość muliny, że spora ilość została po wykonaniu wszystkich hafcików. Jestem przekonana, że taki zestaw zaspokoi nawet najbardziej wymagających rękodzielników.

***

Dziękujemy Coricamo za okazane zaufanie i możliwość testowania zestawów, z których powstały takie piękne świąteczne dekoracje.
Dziękujemy za Wasz doping przez cały okres testowania i wszystkie komentarze, które dodawały nam jeszcze większej motywacji :)


8 komentarzy:

 1. Napracowałyście się , ale efekt końcowy świetny, Wiem, że na tej ciemniejszej kanwie haftuje się gorzej, i pewnie wolniej. Dziękuję za wskazówki o formowaniu na bombce haftu, bo to zawsze obawa czy dobrze się naciągnie. Pozdrawiam cały Zespół

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale sobie poradziłyście. Piękne bombki powstały. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie Wam wyszły te bombki. Wiem że dużym wyzwaniem było wykończenie i umieszczenie na kuli. To dość wymagający kształt. Ale poradziłyście sobie wyśmienicie. Podziwiam też dziewczyny które wyszywały na ciemnej kanwie, to nie lada wyzwanie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Dziewczyny!!! Fantastyczne są te Wasze bombeczki i co jedna to piękniejsza:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne te bombki! Nie potrafię wybrać tylko jednej. Widoczki wspaniałe i ta z ptaszkiem jest słodziutka. Piękne dzieła stworzyłyście dziewczyny! I fajnie tak obejrzeć całą galerie i widać jak ładnie bombki wyglądają gdy coś zmodyfikowalyscie według gustu. Bardzo mnie zachęciły te zestawy do stworzenia swojej bombki! :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo brawo !!! Cudowne bombki. Miec ich cała choinke to byłoby cos :) wszystko przede mna :) pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych prac. Podglądałam postępy w wyszywaniu i przyznam, że na bombkach, upięte i z kokardami wyglądają jeszcze piękniej. Brawa dla Was za włożoną pracę i uzyskany efekt. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Będzie nam niezmiernie miło jeśli pozostawisz tu swój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...