Inspiracja ITD Collection - litera U - tutorial

Witajcie!

Zapraszam Cię do krainy pięknych papierów ryżowych, scrapowych i nie tylko ;) To wszsytko znajdziesz w ITD Collection
Aby Cię zachęcić do tej wizyty przygotowałam tutorial, z którego się dowiesz w jaki sposób możesz ozdobić przedmiot. W moim przypadku jest to pierwsza litera mojego imienia - litera ze sklejki.

Do ozdobienia litery wybrałam piękne papiery z jednej z najnowyszych kolekcji Summertime in blue - jako, że jestem miłośniczką niebieskiego mój wybór jest dla Ciebie z pewnością oczywisty ;)


Na początku białym gesso pomalowałam wszystkie brzegi mojej bazy.

Następnie bazę odrysowałam na papierze, który wybrałam. Pamiętaj, że jeśli masz nierówny szablon ważne jest, którą stronę przykładasz i na której odrysowujesz. Strona, na której odrysowuję, bedzie stroną lewą, którą będę przyklejać, natomiast strona prawa, którą będę widzieć po przyklejeniu do bazy jest od spodu i w momencie rysowania jej nie widzę.

Wycięłam odrysowaną literę U, a następnie lekko postrzępiłam krawędzie. Do postrzępienia/postarzenia krawędzi możesz użyć nożyczek lub specjalnego narzędzia do postarzania papieru. Ja szczerze mówiąc używam zamiennie w zależności od tego co w pierwszej kolejności znajdę.

Papier przykleiłam na gel medium. Oczywiście możesz użyć do tego celu najzwyklejszego kleju, ja użyłam gel medium, ponieważ chciałam mieć możliwość przesuwania papieru, aby go dobrze dopasować do bazy. Papier pomalowałam również gel medium, aby mieć możliwość nakładania mediów bez obawy, że podczas tej czynności zniszczę przyklejony papier.

Niestety moja baza okazała się niedoskonała, więc "dziury" uzupełniłam pastą strukturalną Cadence.

 Aby nadać mojej literce trochę charakteru wymieszałam piasek 3d z drobnymi kamyczkami i z klejem typu magic

Pędzelkiem nałożyłam przygotowaną papkę na papier. Miejsca, w których nakładasz zależą od Twojej wizji projektu, który wykonujesz. Ja nałożyłam na brzegach i podstawie litery. Kulki możesz też nałożyć poprzez nałożenie kleju na bazę i posypanie kulkami.

Z arkusza papieru Summertime in blue wycięłam kwiatki, listki i motyle. Ja używam nożyczek precyzyjnych, które kupiłam już jakiś czas temu i jestem nimi zachwycona. Mogę je polecić z czystym sumieniem - odkąd je mam wycinanie jest dla mnie po prostu przyjemne :)

Pora na ułożenie kompozycji na przygotowanym wcześniej podłożu. Moją kompozycję przyklejam na kleju typu magic, gdzie niegdzie dodając kostki dystansowe, aby nadać przestrzenności mojej kompozycji. Praktycznie zawsze najpierw układam sobie kompozycję "na sucho" przymierzam, przykładam poszczególne elementy, sprawdzam, które najbardziej wg mnie pasują i dopiero wtedy przyklejam.

Kiedy moja kompozycja wyschła doszłam do wniosku, że czegoś mi jeszcze brakuje. Z pomocą przyszła folia perłowa od ITD Collection i szablon ST0013. Przez szablon klejem naniosłam wzór na literę, a następnie dociskając palcem odbiłam na niej folię.

Efekt odbitej foli bardzo mi się podoba, folia mieni się i dodaje mojej pracy niepowtarzalnego charakteru.


Na samym końcu przy użyciu kleju i brokatu - obrokatowałam moją literkę :)

I finał - moja skończona literka w towarzystwie mojego rozgardiaszu ;) Z tyłu po lewej stronie w słoiku po musztardzie przelany klej, który jest wykorzytywany przy takich właśnie projektach i nakładany pędzelkiem.

Tak wygląda gotowa praca :) Widzisz brokat i folię?
Jeśli nie widzisz brokatu i efektu, jaki daje folia to zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, na którym doskonale widać, jak moja lierka się mieni od brokatu i foli perłowej.


Mam nadzieję, że tym kursem zachęciłam Cię do sprawdzenia oferty ITD Collection i spróbowania ozdobienia wybranej przez Ciebie bazy ;)

Pozdrawiam serdecznie
5 komentarzy:

 1. Cudnie ozdobiona literka U! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ula, piękne pomysł na literkę, świetny pomysł z ptaszkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super!!! I swietne kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Łaaaaał Ulcia ale piękna i mieniąca się litera U :) papiery są śliczne, no i te motylki :* Świetny tutorial.

  OdpowiedzUsuń

Będzie nam niezmiernie miło jeśli pozostawisz tu swój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...