KOKONKI.PL

 Witajcie!

Chciałam przybliżyć sklep Kokonki.pl , ponieważ często w komentarzach czytam, że masz problem z zamówieniem.

To co zaczynamy!

Po wejściu na stronę zobaczysz jaki gratis w danym miesiąc sklep dołącza do zakupów przy określonej kwocie.


Po przewinięciu niżej w menu zobaczysz całą ofertę sklepu, a klikając w pozycje z menu po prawej stronie wyświetli Ci się oferta zawarta w danej kategorii.
Kokonki motki ombre to przede wszystkim kokonki, którymi tak bardzo się zachwycasz i to im poświęcę najwięcej uwagi w tym poście.

Na samej górze w menu pojawia się kategoria KOKONKI - HITY ... w zależności od miesiąca.


Poniżej hitów miesiąca znajdują się Kokonki dostępne od ręki. Są to motki, które są nawinięte, więc nie musisz długo czekać na dostawę. Jedynym minusem tych motków jest to, że mają one już określoną długość i nie zawsze będą odpowiadać długość jakiej potrzebujesz do zrealizowania swojego projektu. Jednak jeśli kolorystyka i długość motka Ci odpowiada nie zastanawiaj się długo, bo z reguły są to pojedyńcze sztuki.
Po kliknięciu w kategorię Kokonki dostępne od ręki widzimy podkategorie. Po prawej stronie wyświetlają się nam motki, które znajdziemy w danej kategorii.Każdy motek ma zdjęcie i opis z jakich kolorów się składa. Ze względu na długość opisu nie przy każdym motku od razu zobaczysz z ilu nitek i jakiej długości jest motek.
Wystarczy wtedy, że klikniesz w zdjęcie, a zobaczysz całą specyfikację tego konkretnego motka.


Inaczej jest w przypadku pozostałych kokonków, które są podzielone na kategorie ze względu na skład włóczki oraz sposoby nawinięcia (łączenia i przechodzenia kolorów). Dobrze przeczytaj specyfikacje poszczególnych motków, aby nie być rozczarowanym po otrzymaniu zamówienia. 

Jeśli wybierzesz motek z tej grupy to czas oczekiwnia może wynieść nawet do 15 dni roboczych, ponieważ motki te kręcone są na zamówienie.
Mimo dłuższego czasu oczekiwania są plusy. 
Plusem jest to, że możesz zamówić motek takiej długości jak na dany projekt potrzebujesz.
Wystarczy, że wejdziesz w motek, który Cię interesuje i wybierzesz jego długość.


Niektóre motki występują też w różnych grubościach - 3 lub 4 nitki.
W tym przypadku najpierw wybieram ilość nitek.


A po wyborze ilości nitek - długość motka.


Osobną kategorię stanowią kolekcje kokonków dostosowane do pór roku, inspirowane przyrodą.


Powyżej podałam tylko kilka przykładów motków. Wchodząc w każdą kategorię zoabczysz całą specyfikację danej grupy np.:

Jak widzisz gotowych (zaprojektowanych kolorsytycznie) motków jest bardzo dużo i można wiele godzin spędzić na wyborze tego jednego wymarzonego motka.
Jeśli jednak wśród gotowych kokonków nie znajdziesz tego jedynego, wymarzonego to nic się nie martw! Samodzielnie możesz stworzyć swój własny niepowtarzalny kokonek :)
Wystarczy, że wejdziesz w KOKONKI - Skomponuj swój motek.


UWAGA! 
Komponując swój kolor zwróć uwagę na opis, ponieważ w zależności od składu włóczki są inne wzorniki - kolory nieznacznie różnią się między sobą.Jeśli już wiesz jaki skład swojego motka chcesz klikasz na zdjęcie i wchodzisz w konfigurator motka.
Wybierasz ilość nitek, długość motka i kolory jakie chcesz mieć w swoim motku.
Możesz mieć aż 7 kolorów w motki i osiągnąć długość motka do 7800m, więc możesz robić naprawdę duże projekty (koce, narzuty, sukienki itp.) 
Ogranicza się tylko Twoja wyobraźnia! Kokonki spełniają marzenia!


Często zdarza się nam tak, że braknie nam nitki na dwa ostatnie rzędy i co wtedy?
Kokonki i na to mają radę wystarczy kupić mały motek ostatniego koloru jakim robimy i tutaj znowu przychodzi z pomocą KOKONKI - Skomponuj swój motek.
Tym razem wybieramy paletę kolorytyczną JEDEN WYBRANY KOLOR i znowu szczególną uwagę trzeba zwrócić na skład - mamy do wyboru Kokonek, Merino, Pure, Soft.
Pojedyncze kolory do Kokonków Cotton znajdziecie w kategorii Kokonki Cotton.

Kokonki w swojej ofercie mają też własne sznurki oraz włóczki i kordonki innych znanych producentów, bazy, akcesoria, przydasie oraz narzędzia. Jest naprawdę z czego wybierać i myślę, że dla osób, które robią na szydełku i drutach to prawdziwy raj.

Pamiętaj, że jeśli chcesz coś zamówić, a tymczasowo nie ma tego w ofercie to napisz do sklepu i zapytaj o dostępność, bo np.: Cottonki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;)

Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże i rozwieje niektóre wątpliwości.

Przesyłam serdeczności


5 komentarzy:

 1. Super post, dla tych co mało kupują w internecie bardzo przydatny. Ja nie miałam problemów po wyjściu na stronę sklepu, ale myślę że nie jedna osoba skorzysta z Twoich porad. Swoją droga świetny sklep, lubię tam czasem kupować, zwłaszcza jak mają promocję :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny poradnik. Sama pamiętam, że swego czasu nie wiedziałam jak zamówić dawcę do swojego projektu. Nakreśliłaś wszystkie najważniejsze zagadnienia i niejednej osobie ułatwi to poruszanie się po kokonkowym sklepie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietny post. Raz tam kupowałam, nie miałam problemów ale mysle ze wiele osób skorzysta :) pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Super poradnik. Na pewno skorzystam

  OdpowiedzUsuń

Będzie nam niezmiernie miło jeśli pozostawisz tu swój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...